14 Kasım 2013 Perşembe

BUHARDA LEVREK SALATASIII :)

Merhabaa bugünkü tarifimiz yine ve yeniden bir salata :)
Sağlıklı beslenenler için geliyor sıradaki tarifim " BUHARDA LEVREK SALATASI "
Levrek hakkında yazmış olduğum kısa bilgiyi buraya tıklayarak ilk yazım olan ızgara levrek tarifimden okuyabilirsiniz :)

Buraya da çok kısa bir bilgi yazacak olursam bu aylarda genellikle Marmara bölgesinde bulunduğunu yazabilirim :)
İsterseniz tarifimize geçeliiim :)
MALZEMELER ;

- Yeşillik ( Maruk, göbek, ıspanak vb. )
- Yeşil biber
- Salatalık
- Cherry domates
- Siyah üzüm ( isteğe bağlı [ üzüm dışın da farklı bir meyve eklemek isterseniz yeşil elma, kırmızı erik de kullanabilirsiniz :) ] )

SALATA SOSU İÇİN ;

- Sıvıyağ
- Zeytin
- Limon suyu
- Tuz
- Kekik ( isteğe bağlı )
- Domates kurusu ( isteğe bağlı )
- Biberiye ( İsteğe bağlı )

YAPILIŞI ;

Yeşillikler güzelce ayıklanır yıkanır ve istenilen boyutta doğranır. Yeşil biber ve salatalıklar yıkanır halka halka doğranır. Cherry domatesler yıkanır ve istenilen boyutta doğranır. ( Fotoğrafta görüldüğü üzere ben dörde böldüm ) Siyah üzüm yıkanır doğranır ve salatanın etrafına eklenir. Salata sosu için ise zeytin çekirdeklerinden ayrılır doğranır veya dilim zeytin kullanılır. Sıvı yağın içerisine eklenir. Kekik, tuz, limon suyu eklenir karıştırılır. Domates kurusu doğranır ve sıvı yağa ilave edilir. Biberiye eklenir ve karıştırılıp salatanın üzerine ilave edilir. Levrekler temizlenir yıkanır ve altı su ile dolu bir tencerede delikli çelik bir süzgeçin içerisinde pişirilir. İsteğe göre haşlamada yapılabilir. Afiyet olsuuun :)Twitter: BetulEdepliii
Gmail: betuledepli@gmail.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder